لوله کشی گاز

لوله کشی گاز غرب تهران

لوله کشی گازساختمان از مهم ترین قسمت های اجرایی ساختمان میباشد.

در این مقاله قصد داریم با هم قسمت های مختلف گاز کشی ساختمان از جمله جوشکاری لوله گاز / نصب کنتور/سایز لوله گاز/ اجرت لوله کشی / نحوه انتخاب سایز لوله / لوله کشی روکار و گاز کشی توکار و نکات مهم در مورد اجرای گاز کشی ساختمان را باهم بررسی کنیم.

 

نقشه لوله کشی

یکی از اصلی ترین و مهم ترین و از اولین اقدام هایی که باید برای  لوله کشی ساختمان انجام داد، کشیدن مسیر لوله ها میباشد . 

این کار از این جهت مهم است که یک مسیر درست با کمترین خم و مستقیم ترین راه برای کمتر جوش دادن و ایمن بودن مسیر لوله کشی است. 

نقشه کشی مسیر لوله را یک استادکار حرفه ای و مجرب به خوبی انجام داده و مناسب ترین مسیر برای قرار دادن لوله های گاز انتخاب میکند.

جوشکاری گاز

بعد از نقشه ، یکی از اساسی ترین کارهایی که یک لوله کش حرفه ای باید بسیار خوب انجام دهد جوش دادن محل اتصالات است.

جوشکاری بسیار کار دقیق و ظریفی میباشد و جزو هنر یک لوله کش حساب میشه که کار هرکسی نیست. از این‌ جهت که حتی کوچک ترین درزی در محل جوش باعث اتفاقات ناگواری میشه.

*پیشنهاد میکنم حتما نمونه کار های جوشکاری تکنسین های مارو ملاحظه کنید و با بقیه مقایسه کرده تا از کیفیت خدمات ارائه شده ما مطمین بشید*

اجرت لوله کشی

تعیین میزان هزینه ای که شما باید برای سیستم گازرسانی ساختمانتون بکنید بستگی به مسیر لوله کشی دارد. محاسبه اجرت به صورت هر متر n هزارتومن تعیین میشود که به طور مثال 30 متر لوله کشی از حیاط به داخل خونه که مسیر مستقیم داره با 15 متر لوله کشی داخل اشپزخانه که هم فضا ازاد برای کار مجری کمتره و هم خم و اتصالات بیشتری داره قیمتش مساویه.

تعیین قیمت لوله کشی برای سیستم گازرسانی فقط با بازدید محل مورد نظر قابل محاسبه است.✔

لوله کشی گاز

نوع  لوله کشي مورد نظر شما

با توجه به نیاز شما و البته وجود فضای کافی ، لوله گشی گاز می‌تواند به صورت توکار و یا لوله کشی روکار با لوله پلاستیکی انجام شود که بر قیمت متری آن اثر می‌گذارد.

نوع لوله‌ای که برای گاز کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد:

همان‌طور که می‌دانید لوله‌هایی که برای لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت است. شما می‌توانید نوعی از لوله را انتخاب کنید که بر قیمت متری لوله کشی  اثر می‌گذارد.

توصیه میکنم تا جایی که براتون مقدوره جنس مرغوب انتخاب کنید  چون بی کیفیت بودن لوله گاز خسارات جبران ناپذیری به همراه داره.

لوله کشی توکار بهتر است یا روکار

لوله کشی گاز توکار بهتر است یا روکار؟

سوالی است که باید با شرایطی که در محل دارید، به آن پاسخ بدهید. ما پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواردی، از یک متخصص مشورت بگیرید تا به شما عزیزان بتواند بهترین توصیه را داشته باشد.

به صورت کلی پیشنهاد ما این است لوله کشی منزل خودتان را به صورت روکار انجام بدهید. این امر موجب دسترسی آسان‌تر، به لوله‌های گاز می‌شود و همچنین از لحاظ ایمنی، با سرعت بیشتری می‌توانید به رفع مشکلات پیش آمده لوله‌های گاز بپردازید.

 

About achar

Check Also

ارور ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور لباسشویی وست پوینت و پاکشوما خوشبختانه، لوازم الکترونیکی امروزی به قدری پیشرفته هستند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *