ارور ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور لباسشویی وست پوینت و پاکشوما

خوشبختانه، لوازم الکترونیکی امروزی به قدری پیشرفته هستند که می توانید نقص های خود دستگاه را تشخیص دهید. یعنی اگر نقص یا مشکلی در دستگاه رخ داده باشد، تعدادی کد در پنل دستگاه ظاهر می شود. با دانستن معانی کدها می توانید متوجه شوید که مشکل از کجاست و چگونه آن را برطرف کنید. البته گاهی اوقات خودتان نمی توانید مشکل را حل کنید و باید از متخصصان کمک بگیرید، اما وجود این کدها می تواند به شما کمک کند تا مشکل را سریع پیدا کنید. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم در مورد کدها و خطاهای ماشین لباسشویی بوش صحبت کنیم که موضوعی گسترده است و باید مهمترین کدهای خطا را بدانید.

آشنایی با کدهای عیب و ایرادات ماشین لباسشویی بوش

تاکید می کنیم که کدهای خطا را می دانید، بنابراین اگر مشکلی برای دستگاه پیش آمد، می توانید خیلی سریع آن را پیگیری کنید. در واقع با شناسایی کدها متوجه خواهید شد که مشکل کجاست و برای حل آن چه باید بکنید. در نتیجه دستگاه سالم تر می ماند و طول عمر آن افزایش می یابد. مهمترین کدهای خطای ماشین لباسشویی بوش در تمامی مدل ها شامل موارد زیر است:

مشکلی نیست E00
آب بیش از زمان مورد نیاز جریان دارد E10

بیش از اندازه مجاز است Start/Prewash/Error/Pause مقدار آب در وضعیت هاي E11

پیشگیري از سرریز شدن آب E12
مدار پمپ ایراد پیدا کرده است E20
تخلیه اضافی E21
درب لباسشویی قفل نمی شود E30
ایراد قفل درب E31
خرابی سنسور سطح آب E33
مدار سنسور حرارت سنج آب ایراد پیدا کرده است E34
مدار سنسور حرارت سنج آب ایراد پیدا کرده است E35
شکستگی المنت E36
خرابی المنت E3C
نوسان برق نرمال نیست E3D
خطاي ایپروم در تشخیص خطا E40
خطاي ایپروم در تشخیص خطا E41
خرابی موتور E60
عدم تشخیص سرعت دور موتور E61
خطاي غیرمنتظره سرعت سنج E62

سرعت موتور در سه دقیقی بدون هیچ سیگنالی بیش از 0 شده است E63

قطع نمی کند POWER سوئیچ E70
خرابی برد E80
#ارورلباسشویی_وست_پوینت_وپاکشوما

خرید لوازم و تجهیزات لوله کشی

https://pipe-polykala.com

تست سریع و اصولی لباسشویی ها و تشخیص اولیه ایراد لباسشویی مخصوص سرویسکاران تخصصی

شما برای تست سریع لباسشویی وقتی که تست مد اون رو بلد نیستید یا لباسشویی تست مد ندارد به روش زیر عمل کنید:بدون لباس تست کنید
1-لباسشویی را روشن کرده و یک برنامه شستشو را انتخاب کنید،اگر خطای ترمیستور(tEیا…)ظاهر نشد ،ترمیستور و سیم کشی و بلوک ترمیستور روی برد سالم است.

واگر خطای هیدروستات نداد(IE یا PE یا 7E یا…) هیدروستات و سیم کشی و سوکت های مربوط به هیدروستات و بلوک هیدروستات روی برد سالم است.
2-لباسشویی را استارت کنید،اگر درب قفل شد و خطای درب ظاهر نشد(Ed-doorیا…) بلوک میکروسویچ درب سالم است(بلوک شامل:خود میکروسویچ ،سیم کشی ،سوکت های سیم کشی مربوط به میکروسویچ و قسمت میکروسویچ روی برد.

3-تست شیر برقی ها:در این مرحله
لباسشویی باید شروع به آبگیری کند و آب تا لبه پایینی شیشه بالا بیاید و قطع شود(اگر لباسشویی به لوله کشی آب وصل نیست مهم نیست ولی باید صدای وزوز شیر برقی ها شنیده شود،برای اعلام آبگیری کامل میتوانید به آرامی در شیلنگ هیدروستات فوت کنید)اگر زمان آبگیری طول بکشد خطای 4Eیا … (بستگی به مارک لباسشویی سامسونگ ال جی دوو پاکشوما اسنوا کنوود مجیک بوش و… متفاوت است)و اگر مقدار آبگیری بیش از حد باشد خطای OE یا…ظاهر می شود.برای تست المنت میتوانید درب لباسشویی را باز کرده و آب داخل دیگ را چک کنید اگر داغ شده باشد هیتر سالم است،اگر المنت خراب باشد پس از زمان طولانی خطای 6Eیا… ظاهر میشود
4-در این مرحله باید موتور در حالت شستشو چپگرد و راستگرد بزند(یعنی موتور تاخو سیم کشی سوکت ها و بلوک موتور روی برد سالم است)
اگر موتور کار نکند خطای …ظاهر میشود.

اگر موتور فقط چپگرد یا فقط راستگرد بزند موتور یا سیم کشی یا برد مشکل دارد
5-برنامه خشک کن و تخلیه SPIN را انتخاب کرده و استارت کنید
پمپ تخلیه باید آب داخل دیگ را کاملا خالی کرده و موتور به حالت خشک کن برود(ابتدا دور کم چپگرد راستگرد و سپس دور تند خشک کن) و همزمان صدای کار کردن پمپ تخلیه هم شنیده شود(اگر در مراحل قبل بدون آب لباسشویی را تست کردید اکنون فقط شنیدن صدای پمپ تخلیه کافی است)
اگر مشکلی در خروجی آب پمپ تخلیه وجود داشته باشد خطای … ظاهر میشود

خطاهای گفته شده در بالا مربوط به لباسشویی سامسونگ و ال جی است که برای بازار ایران تولید شده است برای کد خطاهای دوو اسنوا مجیک کنوود به بانک اطلاعاتی یا سرویس منوال مراجعه شود،ممکن است کد خطاهای لباسشویی های مخصوص بازار عراق و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس یا مخصوص بازار اروپا و آمریکا متفاوت و حتی برای ما ناشناخته باشد که باید به سرویس منوال شرکت مربوطه مراجعه شود
تذکر:کد خطای PF که به محض روشن شدن لباسشویی ال جی ظاهر میگردد مربوط به خرابی برد است(به شرطی که ولتاژ منزل مشتری استاندارد باشد)

پرسش و پاسخ در خصوص مشکلات لباسشویی:

سلام خطای E9 لباسشویی تمام اتومات توشیبا در از بالا مربوط به چی میشه ؟

ارور لباسشویی توشیبا

پاسخ:هیدروستات 

***************

سلام .خسته نباشید.من یه ماشین لباسشویی ابسال مدل الگانس دارم که از امروز هر کاریش میکنم روشن نمیشه.برق وصله.اب هم وصله.فقط یه خازن روی بدنه وصل هست که برق ورودی اول به اون میاد و شدیدا اتصال بدنه داره.ممکنه از اون باشه؟؟؟ متشکر میشم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ:سلام نه ربطی به سیم داره نه اتصال بدنه.مشکل از میکروسوییچ و تایمر میباشد.

 

ارور ماشین لباسشویی پاکشوما ارور ماشین لباسشویی پاکشوما ارور ماشین لباسشویی پاکشوما ارور ماشین لباسشویی پاکشوما  ارور ماشین لباسشویی پاکشوما ارور ماشین لباسشویی پاکشوما ارور ماشین لباسشویی پاکشوما  ارور ماشین لباسشویی پاکشوما

About achar

Check Also

نصاب رادیاتور پنلی

نصاب رادیاتور پنلی دسته‌بندی رادیاتور‌ها ، مزایا و معایب آن‌ها : رادیاتورها از نظر شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *